İletişimin Gücü

       Teknolojinin getirdiği iletişim olanakları, artık bilgi paylaşımını geçmişle kıyaslanmayacak ölçüde yaygınlaştırmaktadır. Bunun sonucu olarak, bugün iş hayatında ulaşmak istenilen bilgileri bulabilmek için bilgisayarın başına oturup kısa bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Bu gelişmedeki en önemli etkenlerden birisi, şüphesiz ki internet ortamıdır.

 

 

       Ülkemizde internet kullanımı henüz yeni yeni yaygınlaşmaya başlamasına rağmen, Avrupa ve Amerikadaki kullanım istatistikleri gelecekte internet kullanımının ne olacağı konusunda yeterli ipuçlarını vermektedir. Bugün, mevcut olan binlerce alışveriş sitesinden istediğiniz ürünleri internet aracılığı ile sipariş edip birkaç gün içerisinde elinize ulaşması mümkündür. Eğer ticari amaçlı bir ürün arıyorsanız, dünyadaki yüzbinlerce internet sitesinden istediğiniz ürünü arama motorları ile arayıp kıyaslayabilme imkanına sahipsiniz. İnternetten müzayedeye katılabilirsiniz. Ürünlerinizi pazarlamak konusunda birçok olanağı kullanabilirsiniz. Gönderdiğiniz koli, paket veya yükleri internetten takip edebilirsiniz. Benzeri bir çok örnek verilebilir. Bu yapı iş dünyasındaki klasik yaklaşımları önemli ölçüde değiştireceğe benzemektedir. Zira, bilgi, tarihin hiçbir döneminde bu ölçüde paylaşılabilir olmamıştır. Bilginin yayılması ve dünyanın her noktasından ulaşılabilirliği iş dünyasını yeniden yapılandıracak niteliktedir.

 

İnternet Platformu

       İnternet platformu şu anda dünyada telefon ağından sonraki en yaygın ve en standart iletişim platformudur. Ve gelecekte çok daha genişleyip yaygınlaşacak bir ağ olacağı kesindir.

 

Niçin İnternet Platformu?

  • Çünkü en yaygın iletişim platformu
  • Çünkü en kolay iletişim platformu
  • Çünkü en ucuz iletişim platformu
  • Çünkü kendimizi ifade etmenin en sağlıklı ve kolay platformu
  • Çünkü geleceği şekillendiren platform

       Biz geleceğin bu platformda şekilleneceğine inanmaktayız. Bu nedenle de internet platformunda gecikmeden yerimizi alabilmemiz için gerekli ürünleri geliştirmeyi ve bu ürünlerin hizmetlerini vermeyi stratejik hedef olarak seçmeye karar vermiş bulunmaktayız.

       Geleceğin iş ortamına uygun ürünleri bugünden kullanmaya başlamanın ve bu konuda öncü olmanın bilgi teknolojilerinde ilk defa bu ölçüde avantajlar yarattığını görmekteyiz.

       İnternet platformu size en kolay, en standart ve en yaygın iletişim ağı olmasıyla bugün belki de yeteri kadar anlaşılamayan bir çok rekabet avantajı sağlayacaktır.

 

Cep Telefonundan İnternet Ulaşımı

       Cep telefonu üreticileri çok yakın bir gelecekte, iletişim hızının 100 megabite ulaşıp, telefon üzerinden internet bağlantısının çok pratik ve verimli olacağını ifade etmektedirler. Bu uygulamanın öncü ürünleri bugün piyasada satılmaktadır. Bu olanak, bilgisayara gerek kalmadan sahip olduğunuz telefon üzerinden internete ulaşmanızı ve şu andaki yerel bilgisayar hızında internet kullanmanızı sağlayacaktır. 

 

 

 

 

       Bu konuda örnek vermek gerekirse; Halen market, mağaza veya bakkallara dağıtım işiyle uğraşan bir firma gerek pazarlama ve gerekse mal dağıtım sürecinde cep telefonu vasıtasıyla on-line aktivite bilgilerini sisteme girecek veya fatura kesip tahsilat yapacaktır. Bu sayede halen kullanılmakta olan veri transferi esasına dayanan sistemlerin tamamı ortadan kalkacak ve daha verimli, anında bilginin girilip kontrol edildiği yapıya geçilecektir.

DESTEK PANELİ

FOOTER MENÜ

Yukarı